czwartek, 23 lutego 2012

"Sweterek" cz.1 czyli 13 postulatów w sprawie rzeczywistości.


Jest! W końcu nadszedł ten dzień i mam! Mam płytę Michała Wiśniewskiego i Andrzeja Wawrzyniaka "Seterek".
Od razu zaznaczam, że to nie jest Michał Wiśniewski z Ich Troje. To zupełnie inna twarz! To nie jest płyta w stylu Ich Troje. To poezja śpiewana ... A Michał nie napisał żadnego tekstu.


Tu liczą się teksty, które w większości płyną z serca pana Andrzeja. Muzyka to tylko delikatny podkład pod to co autor nam przekazuje, A Michał? Michał też jest tym, który przekazuje treści autora tekstów. Oczywiście nie tylko on, bo pan Wawrzyniak jak i jego synowie, zaproszeni goście też udzielają swojego wokalu.
To płyta do myślenia - nie do zabawy i podśpiewywania. Z każdej piosenki płynie jakiś morał a jak by się nad tym głębiej zastanowić w każdej piosence opisana jest szara rzeczywistość.
To smutne jaki mamy świat. Ta płyta wyraźnie to ukazuje. Zadumać się przy niej jest bardzo prosto. Każdy wers daje do myślenia.Na tym krążku znajduje się trzynaście lirycznych/spokojnych piosenek. To nie jest "szarpanie druta", to nie jest płyta wydana pod publikę. Nie znajdziemy na niej komercji i tanich tekstów. Nie doszukamy się skocznej muzyki do tańca. Nie zabierzmy jej na żadną imprezę ani nie usłyszymy w żadnym klubie. Ta płyta nadaje się do słuchania w domowym zaciszu. Najlepiej z własnym sumieniem.
Jej pełny tytuł to "Sweterek" cz.I czyli 13 postulatów w sprawie rzeczywistości i jest pierwszą częścią z trzech.
Ukaże się jeszcze postulaty w sprawie miłości i wyśmiania.
   Polecam tą płytę każdemu, kto choć czasami zastanawia się co się dzieje, z tym światem i z Polską.
I najlepiej trzeźwo myśleć słuchając jej a potem ... potem można upić się rozważając prawdę zawartą w tekstach ...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz